Jdi na obsah Jdi na menu
 


Westernové hobby závody ve Štěkni 1.10.2011

3. 10. 2011

luc.jpg   První říjnovou sobotu se již po třetí konaly ve Štěkni Westernové hobby závody. Tradičně bylo objednané pěkné počasí a početné pole jezdců i diváků si proto užilo krásný den. 

 ja.jpg  Tento ročník měl ale i několik novinek. První z nich byl především pro jezdce zajímavý Prácheňský pohár. Který právě ve Štěkni vrcholil a večer následovalo vyhlášení celkových vítězů za celou sezonu 2011 na country bále v Kestřanech.

   Druhou novinkou bylo první představení a přehlídka Selské jízdy Jana Žižky z Trocnova, která byla obnovena v letošním roce. Jezdci nastoupili v tradičních uniformách a přehlídka probíhala za zvuku hymny Kdož sú boží bojovníci. Diváci si tedy přišli na své a nejedna slza se zaleskla v očích pamětníků. Foto SJ F. Sáček

   Třetí novinkou byla nově zařazená disciplína parkur.

jar.jpg   Zpět ale k samotným závodům. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách (parkur, trail, barely a tyčky) , které se započítávaly do celoročního bodování a dvou kategoriích (junior a senior). Poslední soutěží byla jezdecká hra s názvem Klobouky. Celkem se zúčastnilo ke 40 závodních dvojic.

vas.jpg   Za westernovou jízdu Štěkeň závodilo celkem sedm dvojic. Václav Bláha s Brigou, Eva Nová se Sigim, Václav Hanuš s Donem, Jan Hanuš se Stelou, Anežka Turková s Rudou, Katka Dědíková s Mery a Ivanka Lišková s Luckou. Podrobné výsledky přineseme v průběhu týdne.

   Všem, kteří přijeli nebo přišli tímto děkujeme a budeme se na Vás těšit na dalších našich akcích.

hon.jpg

Prácheňský pohár - Výsledky JUNIOR

Prácheňský pohár - Výsledky SENIOR

   Prosím kohokoli, kdo fotil a byl by ochotný své fotky zveřejnit, nechť pošle odkaz. Budeme velice vděčni.

 

Foto Nikola Brabcová