Jdi na obsah Jdi na menu
 


Westernové závody ve Štěkni 5.10.2013

17. 9. 2013

 

img_3174.jpg

 

Vážení přátelé a příznivci westernového ježdění,

opět si vás dovolujeme pozvat na tradiční westernové závody, které pořádá letos již po páté občanské sdružení Westernová Jízda Štěkeň.

Závody se konají v sobotu 5.10.2013

Začátek je v 10:00 hodin, přejímka od 9:00

Pro velmi kladný ohlas z minulého ročníku letos opět "jezdíme na styl". Velmi ráda vás tam všechny uvidím a věřím, že si užijeme opět krásný den. Za tým rozhodčích Kateřina Dědíková.

 

Propozice

Přihláška

Trail

 

 

 

Pro ty, co loni nebyli zkopíruji z loňska:

 

Pár slov k pravidlům

  Protože hobby závody jsou určeny především pro začínající jezdce, koně a mládež, měli bychom jim jít příkladem. V poslední době mě udivuje s jak velkou mírou hrubosti se na hobby soutěžích setkávám. Vždyť přece o nic nejde, hobby závody se jezdí pro radost, pro získání zkušeností, okoukání mladých koní nebo setkání s přáteli. Ne proto, abych pro pár vteřin navíc doslova vykopala z koně duši.

  Byla jsem požádána letošní ročník ve Štěkni soudcovat. Proto z moci mi svěřené jsem se rozhodla s tím něco udělat. Někdo hold musí být první a udělat nepopulární krok, aby ti ostatní se měli čeho chytit. Protože jiným než tímto způsobem se s nekorektním chováním ke koním na závodech bojovat nedá. Popravdě já osobně to tolerovat v žádném případě nehodlám a co vy?

                                                        Kateřina Dědíková

   Kopíruji sem část z propozic:

Dodatek k pravidlům pro rok 2012:

Protože se množí případy nekorektního chování ke koni během soutěží, rozhodli jsme se s tímto nešvarem bojovat a to postihem jezdců. Při neetickém chování ke koni během soutěže budou udělovány trestné penalty, nebo může být dvojice ze soutěže dokonce vyloučena. Neetické chování bude kontrolováno i na opracovišti a pokud bude jezdec opracovávat, nebo se jinak chovat ke koni v rozporu s jezdeckou etikou, může být napomenut, ale i vyloučen ze soutěže.

Berte to proto na vědomí.

Nekorektním chováním se rozumí:

1) nadměrně silné a hrubé použití ostruh, biče, volných konců otěží místo biče, popřípadě romalu

2) použití biče, ostruh, volných konců otěží, romalu před podbřišníkem

3) nepřiměřeně tvrdá ruka jezce

 

Postihem budou v technických disciplínách (trail) penaltové body (posuzování trailu dle pravidel AQHA, ale velmi zjednodušeně). V rychlostních disciplínách 10 vteřin penalta, případně vyloučení v druhém kole.